Technické muzeum Sinsheim

Koncem letošního ledna jsem navštívil Technické museum v Sinsheimu na jihozápadě Německa. Co do rozsahu sbírek a vystavované plochy, jde o největší soukromé muzeum v Evropě, fungující již od roku 1981. A ačkoliv je muzeum zaměřené především na prezentaci civilních dopravních prostředků, zejména automobilů a motocyklů, je část jeho expozic věnována poměrně rozsáhlé sbírce vojenské techniky, kterou jsem si tak nemohl nechat ujít a z jejíž části jsou následující fotografie.

Ještě než k nim přejdeme, zmínil bych se o jisté „neřesti“, se kterou jsem se v průběhu své návštěvy muzea setkával.  Muzeum u části svých exponátů nepřiznává, že jde o repliku nebo o variantu neodpovídající prezentovaným údajům. Osobně nemám až takový problém, pokud muzeum upraví například poválečnou (po WWII) výrobu vozidla do jeho válečné podoby, byť by šlo jen jinou kamufláž a ostatní poválečné prvky ponechá, ale mělo by pak u vystavovaného kusu přiznat pravé reálie. I když si myslím, že většina návštěvníků muzea tyto rozdíly moc nevnímá, přeci jen muzea fungují částečně i jako vzdělávací instituce a jako takové by měly odpovědně přistupovat k faktům o svých vystavovaných exemplářích. K tomu bych ještě přidal poněkud nekoncepční rozmístění exponátů, kdy se mezi sebou na několika místech trochu nelogicky mísí technika z období Druhé světové a Studené války.

I přesto všechno jde však určitě o unikátní místo, které by neměl minout žádný fanoušek vojenské techniky a historie, takže pokud by jste měli cestu kolem (muzeum je doslova v sousedství dálnice do krásného německého města Heidelberg), určitě se zastavte.

Adam

G99A7315
Hned v úvodu vojenské části muzea člověka přivítá ona poněkud zvláštní koncepce umístění některých exponátů. Máme tu tabuli blíže představující expediční sbor německého Wehrmachtu na území Severní Afriky - Afrikakorps, která je opřena o figurínu oblečenou do důstojnické uniformy jejich britských protivníků a tomu všemu dominuje britské obrněné vozidlo Ferret Mk.II... vyráběné však až od roku 1952.
G99A7336
G-13, tedy poválečná výroba (na území Československa) německého stíhače tanků Hetzer, na objednávku Švýcarské armády, která je pak měla ve výzbroji až do začátku 70. let. Oproti druhoválečnému originálu byla nejviditělnější změnou výměna původního 75mm kanónu Pak 39 L/48 za 75mm kanón StuK 40, charakteristický svou úsťovou brzdou, kterou původní zbraň postrádala. Z přiložené informační tabule se však nic z toho nedozvíte, stroj je prezentován jako válečný "Jagdpanzer Hetzer", čemuž odpovídá i kamufláž.
G99A7329
Vrak německého střemhlavého bombardéru Junkers Ju 87 "Stuka", vyloveného v roce 1989 ze Středozemního moře v blízkosti St. Tropez ve Francii. Přestože jich bylo v letech 1936 až 1944 vyrobeno na šest tisíc kusů, do dnešních dnů se dochovalo jen pár exemplářů, ať už v kompletní podobě, nebo v podobě vraku jako tento.
G99A7342
HA-1112-M1L "Buchon", což je španělská poválečná licenční výroba německého stíhacího letounu Messerschmitt Bf 109. Paradoxně byly tyto španělské verze běžně vybavené britským motorem Rolls-Royce Merlin, se kterým létaly i britské stíhače Spitfire nebo Hawker Hurricane, tedy hlavní protivníci Messerschmittů v období Druhé světové války. V případě tohoho exponátu v Sinsheimu však došlo po letech k instalaci německého dvanáctiválce Daimler-Benz, standardně používaného právě u Bf 109 německého Luftwaffe, v jehož kamufláži je stroj i prezentován.
G99A7350
Sd.Kfz.7/1, tedy německý polopásový tahač se čtyřhlavňovým protiletadlovým kompletem kanónů Flak 30 ráže 20 mm.
G99A7355
Hummel, něměcké samohybné dělo s 15cm kanonem postavené na podvozku kombinujícího prvky z tanků PzKpfw III a PzKpfw IV. Není bez zajímavosti, že několik z nich do 1. půlky 50. let sloužilo i v poválečné Československé armádě.
G99A7357
Houfnice 15cm sFH 18, což byla standardní dělostřelecká zbraň německých pěších divizí v počátcích Druhé světové války. V popředí dálkově ovládaný nosič náloží Goliath.
G99A7361
Replika německé samohybné houfnice StuH 42. Replika byla postavena na originálním podvozku PzKpfw III...
G99A7363
...u originálních StuH 42 byl využíván podvozek útočného děla Stug III (vycházející z podvozku právě PzKpfw III).
G99A7370
Německý tank Panther ausf. A posazený na konstrukci, která přes uživatelskou konzoli umožňuje uvést do pohybu jeho pásy i věž...
G99A7382
...k tomu přidejte věrohodně reprodukovaný zvuk motoru a dostane se vám v pravdě působivé podívané:)
G99A7374
Sd.Kfz.11, další z hojně využívaných typů kolopásových tahačů, které měla ve své výzbroji německá vojska za Druhé světové války.
G99A7387
Flak-scheinwerfer 42, tedy německý 150cm protiletecký světlomet.
G99A7390
Samohybný protiletadlový kanon Flakpanzer IV Möbelwagen postavený na podvozku tanku PzKpfw IV. V tomto případě je však osazen (předpokládám, že samotným muzeem) britským 40mm protileteckým kanonem Bofors.
G99A7388
Německý 88mm protiletadlový kanón Flak 36 na kolové lafetaci. Jeho úspěšné improvizované použití jako protitankového děla později vedlo k vývoji tankového kanonu, kterým byly vyzbrojené německé tanky Tiger.
G99A7394
Německá lehká houfnice 10.5cm leFH 18. Modifikaci právě tohoto kanonu využívalo samohybné dělo StuH 42, které jsem představil dříve.
G99A7396
I v tomto případě se opět nedíváme na válečný Hetzer, ale na poválečný G-13. Vozidlo prozrazuje zbytek závitu u ustí hlavně, což je pozůstatek po původní úsťové brzdě, kterou byla vybavena až po válce vyrobená vozidla pro Švýcarskou armádu.
G99A7401
Francouzský tančík Renault UE Chenillette.
G99A7412
Vrak Pantheru ausf. A nalezeného před lety v bažině na Ukrajině...
G99A7419
...vozidlo má na některých místěch stále zachovanou svou původní kamufláž, včetně pozůstatků Zimmeritu, pasty nanášené na obrněná vozidla jako ochrana proti magnetickým minám.
test
Sovětský tank T-34/85.
G99A7424
Americký tank M4A1 Sherman se 75mm kanonem. Vozidlo nese na korbě označení, které nám prozrazuje, že sloužilo u Sil Svobodné Francie, jak se říkalo ozbrojeným silám spadajícím pod francouzskou exilovou vládu a francouzská území, která zůstala za Druhé světové války na straně Spojeneckých vojsk. Za povšimnutí stojí i konstrukce na boku pojezdových kol a v čelní části podvozku, které sloužily jako úchyty pro buldozérovou radlici využívanou pro ženijní účely.
G99A7407
Němeký vojenský automobil Volkswagen Kübelwagen a nad ním zavěšený švýcarský letoun F+W C-3605. Jde o modifikaci ze 70. let původně cvičného a hlídkovacího letounu EKW C-36, který Švýcarské letectvo používalo v době Druhé světové války. Po přestavbě na C-3605 pak letouny sloužily jako vlek vzdušných terčů.
test3
Opět tu máme americký tank M4A1 Sherman, ale tentokrát ve verzi se 76mm kanónem. Oproti předchozímu exempláři je vidět přepracovaná věž, dělší kanón a nechybí ani úsťová brzda.
G99A7534
A tady stejný tank v porovnání s německým Pantherem ausf. A. Ačkoliv má tento Sherman o 1mm větší průměr kanónu než vedle stojící německý tank, tak větší průbojností se pyšnil právě kanón Pantheru. Vděčil za to především své větší délce a konstrukci, která umožňovala pracovat s větším tlakem prachových plynů a tedy i větší rychlostí střel.
G99A7446
Replika německého stíhače Focke-Wulf Fw 190.
G99A7448
Americký lehký tank M41 Walker Bulldog, který vzniknul na konci 40. let jako náhrada za M24 Chaffee. Pojmenovaný je po americkém generálovi Waltonowi Walkerovi, který zahynul při dopravní nehodě v průběhu Korejské války v 50. letech. Právě v tomto konfliktu si tank odbyl svůj bojový křest.
G99A7451
A tady se už vracíme k německé orbrněné technice v podobě tanku PzKpfw III ausf. N. Varianta je pro tuto řadu tanků typická svým krátkým 75mm kanónem.
G99A7464
Německý stíhač tanků Stug III ausf. G. Jde o nejrozšířenější typ pásové obrněné techniky, kterou nacistické Německo během Druhé světové války vyprodukovalo. Celkově bylo Stug III všech variant vyrobeno více než 10 tisíc kusů.
G99A7480
Německé polopásové vozidlo Sd.Kfz.10.
G99A7498
Německý víceúčelový bojový letoun Junkers Ju-88, respektive jeho částečná (a dosti nepovedená) replika. Část křídel a zadní část trupu jsou však originální, vytažené z jezera ve Švédsku v roce 1986.
G99A7492
CASA 352, španělská poválečná licenční výroba německého dopravního letounu Junkers Ju-52. Prezentováno v kamuflážních barvách a imatrikulaci německého Luftwaffe.
test2
Další španělská poválečná licenční výroba v podobě CASA 2.111. Vycházela ze známého německého bombardovacího letounu Heinkel He 111. I zde dochází k paradoxu, kdy byla letadla během výroby vybavena britskými motory Rolls-Royce Merlin. Tedy těmi motory, na kterých za války létaly britské Spitfiry a Hurricany sestřelující Heinkely v bitvě o Británii.
G99A7517
Sovětský stíhací letoun Mig-15. Nebyl jsem však schopný dohledat, zda je jeho kamufláž reálná, nebo jde o fantazii muzea.
G99A7499
Německý střední tank PzKpfw IV ausf.J. Šlo o poslední výrobní variantu tohoto jinak nejrozšířenějšího německého tanku Druhé světové války...
G99A7511
...trochu absurdní je, že se vyráběla až od roku 1944 a nemohla se tak objevit v jednotkách Afrikacorpsu v jejíž kamufláži je stroj prezentovaný. Poslední německá vojska v Africe kapitulovala po spojenecké ofenzivě v Tunisku v roce 1943.
G99A7506
...německá lokomotiva DRB Class 52 z roku 1943 ve válečné kamufláži.
G99A7536
Německý stíhač tanků Jagdpanther. Tento kus byl po válce používán ve vojenském prostoru na území Německa jako terč, proto ono viditelné poškození pancéřování u hlavně kanónu. Ve skutečnosti bylo poškození vozidla ještě větší, částečně tak byl vystavovaný exemplář při rekonstrukci poskládán jak z originálních částí původního Jagdpantheru, tak z částí pocházejících z různých tanků typu Panther a částečně se jedná o repliku.
G99A7539
Ještě jeden pohled na vnitřní část vojenské expozice muzea...
G99A7551
...pokračoval jsem ještě venku, času však už nebylo tolik, takže jsem cvaknul pro sebe jen to nejdůležitější. Tady se díváme na druhý prototyp německého tanku Leopard 1 vyrobený v roce 1960. Respektive, na jeho korbu, věž pochází až z produkční verze tanku.
G99A7559
Americký tank M26 Pershing. Model, který některými svými technickými specifikacemi již dokázal překonávat obávané německé Tigery a Panthery. Přišel však v samém závěru Druhé světové války a do konce bojů v Evropě tak Američané stihli nasadit jen něco kolem 300 kusů tohoto stroje. V květnových dnech roku 1945 se objevil i v oslavujících ulicích města Plzeň.
G99A7556
Americké 155mm samohybné dělo M40, které, stejně jako Pershingy, stihlo být nasazeno jen v závěru Druhé světové války.
G99A7545
Oproti tomu o něco starší americké samohybné dělo M7 Priest zasáhlo do Druhé světové války mnohem výrazněji. Tady vystavené v poválečné verzi M7B2, která vznikla na základě potřeb nasazení v Korejské válce v 50. letech.
G99A7567
Trochu symbolicky jsem svou návštěvu muzea v Sinsheimu zakončil u švédského bojového vozidla pěchoty Pansarbandvagn 301 (pbv 301). To bylo v 60. letech postaveno na podvozku švédského druhoválečného tanku Stridsvagn m/41, což byl licenčně vyráběný československý tank TNH, na jehož základě později vzniknul známý LT vz. 38.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *